D) Junior Girls

2021 JUNIOR GIRLS SCHEDULE

 

All games will be played at the Dallas Jones park, on the F&M Bank Field and 1 game on Hartman Field.  

Your Junior girl director is Anna Thompson.

 

Team 1        Armbrusters                            Team 2 JT Farms   

Team 3        Falls City Care Center              Team 4 Jim Hills            

 

MAY

 

SATURDAY 22ND                                   WEDNESDAY 26TH                                          FRIDAY 28TH   

1:00 1 VS 2                                            6:00 1 VS 3

2:45 3 VS 4                                            7:30 2 VS 4                                                        RAIN DATE

 

JUNE

 

MONDAY 31ST              TUESDAY 1ST              WEDNESDAY 2ND                                FRIDAY 4TH

MEMORIAL DAY          6:00 3 VS 2                    6:00 4 VS 3                                            TRAVELERS

7:30 1 VS 4                    7:30 2 VS 1                                                        

            

 

                                                                        

MONDAY  7TH                                     WEDNESDAY  9TH                                           FRIDAY 11TH

6:00 3 VS 1                                                        6:00 4 VS 1

7:30 4 VS 2                                                        7:30 2 VS 3                                            RAIN DATE

 

 

MONDAY  14TH                                    WEDNESDAY  16TH                                          FRIDAY 18TH   

6:00 3 VS 4                                                        6:00 1 VS 3                                                        

7:30 1 VS 2                                                        7:30 2 VS 4                                            RAIN DATE      

 

 

MONDAY  21ST                                    WEDNESDAY  23RD                             FRIDAY 25TH     SATURDAY 26TH

6:00 3 VS 2                                                        6:00 2 VS 1                                                                HARTMAN FIELD

7:30 4 VS 1                                                        7:30 4 VS 3                                RAIN DATE              6:00 ALL STARS

 

 

 

JUNIOR GIRL’S TOURNAMENT SCHEDULE

MONDAY 28                                                       TUESDAY 29TH       WEDNESDAY 30TH             THURSDAY 1ST      FRIDAY 2ND

6:00 #4 JT FARMS vs. #1  JIM HILLS                                                                            HARTMAN FIELD  

8:00 #3 ARMBRUSTERS VS #2 FC CARE CENTER       RAIN DATE                  6:00 CHAMPIONSHIP GAME                  RAIN DATE                       RAIN DATE

                                                                                                                              #3 ARMBRUSTERS VS #1  JIM HILLS

                                                    HAVE FUN AND BE RESPECTFUL


JT FARMS
ARMBRUSTERS
COACHES
COACHES
CHESSANIE BLAKELY
MEGAN GOFF
MEGAN TUNGET
JESSICA BURNS



Akin, Kiera
Alexander, Ashlyn
Clark, Beata
Alexander, Kenley
Gilkerson, Emma
Bailey, Carlee
Gill, Gracie
Crofford, Milayna
Lechtenberg, Kinley
Dunkhas, Carlea
Maddox, Tannar
Goff, Leah
Maddox, Taytum
Mirelez, Olivia
Miller, Addison
Nussbaum, Isabelle
Rego, Kaydence
Pierce, Destiny
Tunget, Alana
Rhodd, Kaytlin
Vermeer, Sierrah
Strecker, Jazzy
Westengard, Ryann
Waller, Stella
Wissler, Farrah




FALLS CITY CARE CENTER
JIM HILLS
COACHES
COACHES
TAYLER DAVIS
JOSH CHOATE
MADI DAVIS
JOE FEIGHNER


CHARLIE LIBERTY
Bletscher, Ava
Chandler, Arryn
Bletscher, Josie
Choate, Jordyn
Buckminster, Liv
Feighner, Anabella
Coupe, Bristol
Feighner, Clara
Furnas, Kyleigh
Jean, Ayva
Gaede, Ava
Kuker, Malori
Johansen, Isabella
Liberty, Brylee
Johansen, Madison
McNeely, Reagan
Osthoff, Skyltnn
Olberding, Keylee
Ralston, Kenzee
Romo, Jade
Ruiz, MyKayla
Scrivens, Audrey
Sells, Jessica
Tracy, Hailey


Weddle, Peyton
AFTER WEEK 2

JUNIOR GIRLS WINS LOSSES
JIM HILLS 4 0
JT FARMS 2 2
ARMBRUSTERS 1 3
F.C. CARE CENTER 1 3

JUNIOR GIRLS

AFTER WEEK 4 WINS LOSSES
JIM HILLS 8 0
JT FARMS 3 5
ARMBRUSTERS 3 5
F.C. CARE CENTER 2 6
All stars 

BLUE TEAM                                      RED TEAM

Beata Clark                                      Addy Miller

Taytum Maddox                              Alana Tunget

Farrah Wissler                                 Milayana Crofford

McKalya Ruiz                                   Isabella Johansen

Stella Waler                                   Leah Goff

Clara Feighner                                 Isabella Nussbaum

Malori Kuker                                    Destiny Pierce

Brylee Liberty                                  Jazzy Strecker

Hailey Tracey                                   Jade Romo

Ava Bletscher                                   Audrey Scrivens 

Josie Bletscher                                 Carlea Dunkhas

FINAL  WINS LOSSES
JIM HILLS 10 0
F.C. CARE CENTER 4 6
ARMBRUSTERS 4 6
JT FARMS 3 7
Comments