Team Rosters

2024 Soccer Rosters

2024 5th, 6th & 7th Grade Rosters



#1 ACE Hardware

Coach

Adam Bek



Bek, Ollie

Crofford, Creighton

Funk, Jackson

Gresham, Austyn

Huppert, Kreighton

Kriefels, Brogan

Lira, Liliana

Rue, Leo

Schutte, Josslyn

Simpson, Mason







#2 Brown Remodeling

Coach

Jeromie Brown



Furnas, Benjamin

Griffin, Brooklyn

Howard, Sammy

Jackson, Kinlee

Lee, Kasyn

McCullick, Asher

Sailors, Blake

Simmonds, Leland

Tanderup, Jennifer






2024 3rd & 4th Grade Rosters



#1 State Farm

Coach

Machia Kirkendall


Elms, Michael

Ferris, Jaxton

Kelz, Mackenzie

Kirkendall, Garrett

McGinnis, Brayden

Rhodd, Garett

Thoene, Joshua

Vice, Sadie

Wendtlandt, Kenzleigh

Wisdom, Kazan

Zimmerman, Zahara






#3 Runza

Coach

Krystal Simpson


Bartek, Haddie

Hale, Aaidon

Henderson, Jaydon

Kirkendall, Ashtyn

Kuker, Madison

Schawang, Zaiden

Shubert, Everett

Simpson, Gavin

Timothy, Jayden

Vitale, Liam

Wisdom, Urijah






#2 Brown's Shoes

Coach

Jeromie Brown


Bennett, Alucard

Feighner, Siterra

Goff, Cayden

Howard, Janie

Johansen, Peyton

Kearney, Jayce

Lunsford, Jordan

McKim, Dayken

Morley, Reagan

Rickey, Beau

Schawang, Kase

Schawang, Nevaha






#4 A&G

Coach

Elle Falk


Baker, Paisleigh

Bangert, Emmett

Hill, Benjamin

Hoffman, Tucker

Kaster, Collin

Kelly, Caden

Lira, Cheila

Lowe, Liliana

Ramer, Lauren

Ramer, Sawyer

Wason, Walker














2021st - 2nd Grade Rosters



#1 Rieschick Drilling

Coach

Ella Glathar


Ankrom, Emersyn

Ansel, Easton

Genovese, Francisco

Lotter, Cooper

Lotter, Oaklynn

Rieschick, Dottie

Rieschick, Ike

Sam, Charlee

Winters, Noah

Wymer, Alice







#4 El Camino Elec

Coach

Jillian Slama


Franzen, Athena

Ambs, Kydon

Coonce, Emma

Eickhoff, Hudson

Howard, Robin

Roberts, Asher

Scholl, Baker

Seeba, Aiden

Wendtlandt, Carter

Whitebird, Aaron










#2 Sonic

Coach

Jeromie Brown


Cain, Presley

Henderson, Alyssa

Hoffman, Emmett

Kennedy, Kyndall

Rue, Nori

Russell, Lucas

Simpson, Wyatt

Ventura-Crespin, Joan

Vollan, Nash

Vollmer, Daniel

Woody, Luke






#5 Sojka Plumbing

Coach

Saylor Hutfles


Campbell, Jayde

Cattrell, Eli

Cochran, Kenton

Dishong, Hadley

Frank, Maelynn

Kearney, Lettie

Miller, Reagan

Shubert, Madison

Stickney, Liam

Strecker, Tucker

Wamsley, Gavin









#3 Family Fare

Coach

Emily Scribner


Crawford, Radley

Dunn, Ryder

Gildersleeve, Xavier

Kahbeah, Kingston

Lovenberg, Gage

Mapp, Jahiem

McGinnis, Aniah

McKim, Bryson

Pagnano, Maren

Scribner, Ben

Smollen, Lela






#6 Dollar Fresh

Coach

Seth Vonderschmidt


Cavin, Mackenzy

Dettman, Erickson

Feighner, Olivia

Funk, Spencer

Gresham, Garrett

Maddox, Liam

Sailors, Cameron

Scheele, Sandra

Vonderschmidt, Nash

Witt, Grayson





2024  Preschool/Kindergarten Rosters



#1 SNC

Coach

Alex Keithley


Babb, Delaney

Bachman, Garrett

Curtis, Cooper

Dettmann, Elliott

Guthals, Watson

Harring, Max

Johansen, Harper

Keithley, Noah

Vonderschmidt, Colt

Vonderschmidt, Miley

Youde, Blaine








#4 Stateline AG

Coach

Jessica Erickson


Cook, Emberly

Erickson, Milo

Erickson, Oliver

Goff, Grant

Heineman, Barrett

Heineman, Ruger

Kriefels, Kamdyn

Lippod, Hawkins

Ramer, Dawson

Schulenberg, Paisley

Scott, Parker

Weinmann, Harper





#7 Frontier Bank

Coach

Samantha Scheitel


Gaede, Patrick

Gresham, Dean

Gresham, Samual

Jarred, Haleigh

Jarred, Knox

Lunsford, Jade

Merz, Elizabeth

Merz, Jane

Scheitel, Everly

Scheitel, Peter

Smollen, Brooks

Winters, Octavia









#2 Jonesbrook

Coach

Deanna Goff


Goff, Cole

Butrick, Adilyn

Chapman, Joseph

De LaCruz, Tripton

Ebel, Lawson

Feighner, Owen

Goff, Chloe

Gooch, Breckyn

Jones, Krew

Kirkendall, Audric

Simpson, Baker

Witt, Paxton







#5 Meyer HC

Coach

Lee Huettner


Bachman, Sophia

Clow, Aria

Clow, Bria

Huettner, Tessa

Huppert, Kane

Kopf, Noah

May, Maverick

Purcell, Jude

Summers, Patrick

Wamsley, Millie

Wamsley, Rhett

Weaver, Amelia






#8 Froeschl Floors

Coach

Thomas Gist


Albin, Declan

Crabtree, Cohen

Finck, Carter

Frank, Nash

Funk, Aurora

Funk, Lydia

Gist, Graham

Gist, Beckett

Johansen, Joelle

Miller, Levi

Sampson, Briar

Sampson, Rylan

Vonderschmidt, Boyd






#3 Falls City Foods

Coach

Dylan Hinrichs


Bangert, Elliott

Beethe, Casen

Carnes, Noah

Eickhoff, Harlow

Gildersleeve, Baron

Hall, Dane

Hinrichs, Harper

Holmes, Mavrick

Kennedy, Aniyah

Simpson, Adalynn

Sullivan, Brooks

Tasler, Kash







#6 CMC

Coach

Meghan Robeson


Anderson, Jax

Demmel, Amalia

Keating, Zandra

Milam, Parker

Popejoy, Ryker

Robeson, Allison

Robeson, Henry

Schawang, Xavier

Schuetz, Skylar

Vollmer, Colton

White, Oliver

Wittwer, Waylon